Stamatin

Макс заштита

  • При првите симптоми на вирусна инфекција
  • Помага за побрзо закрепнување и заздравување
  • Го стимулира имунитетот и одбраната на телото

 

Stamatin содржи
bullet-markЕкстракт од Радикс Исатидис
bullet-markВитамин Ц (L-аскорбинска киселина)
bullet-markЕкстракт од африкански гераниум
bullet-markЦинк (цинков цитрат)
Опис:

Стаматин му помага на телото во борбата против вирусните инфекции. Дополнително го зајакнува имунитетот и на тој начин штити од развојот на инфекциите.

Природната формула на Стаматин е особено погодна за зајакнување на имунолошкиот систем во текот на сезоната есен -зима. Стаматинот може да се земе и во акутните фази на инфекцијата и за профилакса.

Radix Isatidis е коренот на кинеската билка Isatis Tinctorial, добро позната во кинеската традиционална медицина по својата силна антивирусна акција [1,2]. [1,2] Го блокира развојот на вируси и придонесува за чистење на телото и брзо заздравување.

Африканскиот гераниум (Pelargonium sidoides) е билка со изразен ефект врз бронхитис, синузитис, настинки и други состојби на респираторниот систем [3, 4]. Помага во борбата против бактериските инфекции и го олеснува искашлувањето.

Цинкот и Витаминот Ц го зајакнуваат имунитетот и дејствуваат како антиоксидант, ја зголемуваат одбраната на телото и го забрзуваат побрзото закрепнување [5].

Оние кои го порачаа овој производ нарачаа и:

icon-phone-v20800 1 3456

Контактирајте не ако имате какви било прашања

Бесплатна линија за консултации
понеделник – петок
09:00 – 18:00

СЛЕДЕТЕ ГИ НАШИТЕ ТЕКОВНИ ПОНУДИ И ПРОМОЦИИ! ПРЕТПЛАТЕТЕ СЕ ЗА ИЗВЕСТУВАЊА.

Google reCaptcha: Invalid site key.

КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ

icon-phone-v20800 31 313

Google reCaptcha: Invalid site key.