Stamatin Kids

Максимален имунитет за деца

  • Го зајакнува имунитетот и одбраната на организмот на детето
  • Ја зголемува енергијата и го намалува чувствато на замор
  • Помага за побрзо заздравување
Stamatin Kids содржи
bullet-mark100% концентрат од овошје
bullet-markПечурки буковки
bullet-markСок од сушен кучешки трн
bullet-markStamatin Kids е достапен во три вкуса: круша, јаболко и цреша.
Опис на производот

Stamatin Kids го зајакнува имунитетот и ја зголемува одбраната на телото кај децата над 1 година. Содржи само природни состојки без засладувачи, конзерванси, бои и глутен. Stamatin Kids е во форма на вкусен овошен сируп за да го направи негоовиот внес пријатен за детето.

Stamatin Kids ги обезбедува потребните имуностимулативни состојки за здраво и силно детско тело. Го подобрува имунолошкиот одговор за брзо справување со вирусите и бактериите, го забрзува закрепнувањето од настинки и помага во формирањето на природна одбрана. Формулата се базира на две природни состојки со научно докажано дејство* за силен имунитет. Нивното комплексно дејство обезбедува зајакнување на телото и антиоксидантна заштита.

Бета глукан од печурки буковки: имуномодулатор и вреден извор на влакна и Витамин Д – за зголемување на одбраната на телото, зајакнување на имунитетот и зајакнување на мукозните мембрани. [1-3][1-3]

Сушен кучешки трн: силен антиоксидант со многу висока содржина на Витамин Ц и омега 3,6,7 и 9 масни киселини, кои обезбедуваат комплексна клеточна заштита и ја зголемуваат енергијата и отпорноста. [4,5][4,5]

Може да се земе неразреден или со вода или јогурт.

*Стаматин Кидс има клиничка студија спроведена во Словачка на 153 деца со чести респираторни инфекции, што покажало одлични резултати кај 89% од децата кои го земале сирупот во период од 3 месеци.

Оние кои го порачаа овој производ нарачаа и:

icon-phone-v20800 1 3456

Контактирајте не ако имате какви било прашања

Бесплатна линија за консултации
понеделник – петок
09:00 – 18:00

СЛЕДЕТЕ ГИ НАШИТЕ ТЕКОВНИ ПОНУДИ И ПРОМОЦИИ! ПРЕТПЛАТЕТЕ СЕ ЗА ИЗВЕСТУВАЊА.

Google reCaptcha: Invalid site key.

КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ

icon-phone-v20800 31 313

Google reCaptcha: Invalid site key.